Anasayfa /  Güncel Haberler /  Kombassan Hisseleri Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Devam Ediyor

Kombassan Hisseleri Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Devam Ediyor

Kas 23 2012

Anadolu sermayesinin en büyük şirketlerinden Kombassan, Borsa İstanbul’da işlem görmeye devam ediyor.

Borsa İstanbul’da kotasyon süreci tamamlanan Kombassan Holding hisseleri Borsa İstanbul 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye devam ediyor.  24 Ekim 2012 tarihinde yapılan çağrı kapsamında kayıt altına alınan hisseler KOMHL kodu ile işlem görüyor.

1988 yılında kurulduğundan bu yana 72 bin ortağıyla Anadolu sermayesinin en güçlü markalarından birisi haline gelen Kombassan Holding’in, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması, mevcut ve potansiyel ortaklarının şirketin finansal performansından hak ettikleri payı alabilmelerini sağlayacak.

Kombassan hisselerinin işleme başlaması vesilesi ile düzenlenen Gong Töreni’nde, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ve Bizim Menkul Değerler Genel Müdürü Reşat Karabıyık’ın yanı sıra Borsa İstanbul Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz, SPK İkinci Başkanı Emin Özer ve Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’de katıldı.

Borsa İstanbul’daki ilk işlem gününe yönelik düzenlenen Gong Töreni’nde bir konuşma yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kombassan Holding hisselerinin bir başlangıç olduğunu belirterek, ilerleyen dönemde Kombassan çatısı altında yer alan diğer şirketlerin de halka arzının planlandığını kaydetti. Şahin, “Türkiye’nin değer üretme ve marka geliştirme gücü için çalınan Borsa İstanbul gonguyla Kombassan Holding daha fazla güven duyulan, daha istikrarlı ve itibarlı bir ligde sahneye çıkıyor” dedi.

İstikrarlı büyümenin ve kurumsallığın getirdiği güçle borsada yer aldıklarını belirten Haşim Şahin, Anadolu’da doğan bir markanın, geçen süreçte Borsa İstanbul’da sahne alacak büyüklüğe erişmesine hep birlikte tanıklık ettiklerini ve bundan sonra da Borsa İstanbul ile büyümesine şahitlik edeceklerini söyledi. Şahin, gongu hedeflerine doğru ilerlerken atılacak daha büyük adımlar ve istikrarla yazılan Kombassan Holdingin başarı hikâyesi için çaldıklarını belirtti.